Czekoladowy Świat

Czekolada mleczna – moja ulubiona czekolada

Luty 17th, 2018


Większość osób rozróżnia od siebie jedynie cztery „gatunki” bądź też warianty czekolady – czekoladę gorzką – za jej charakterystyczny, gorzkawy posmak, który wiele osób uwielbia. Ponadto posiada ona najwięcej właściwości zdrowotnych ze wszystkich czekoladek. Czekoladę deserową – czyli czekoladę, która jak sama nazwa wskazuje – jest używana do wielu różnych deserów. Jest też bardzo smaczna w formie pitnej, na gorąco. Czekoladę białą – za jej bardzo unikalny, słodki smak który na tle wszystkich innych czekolad wyróżnia się najbardziej. Ciekawostka – smakosze czekolady często czekolady białej nie uznają za prawdziwą czekoladę, ponieważ według nich posiada ona w sobie zbyt mało procent… czekolady, a tak właściwie składników, które tą czekoladę tworzą. I na koniec pierwszego akapitu – czekolada mleczna, która jest zdecydowanie najpopularniejsza na całym świecie, i to właśnie ją najczęściej spożywamy, w postaci zwykłych tabliczek czekolady jak i wielu pralinek. Ponadto, jest to moja ulubiona czekolada – i to w tym wpisie przeczytacie o niej najwięcej. Zapraszam!

Czekolada mleczna – dlaczego ją lubię najbardziej

Nigdy nie lubiłem skomplikowanych rzeczy – zawsze wolałem coś, co jest proste i to po prostu lubię. Taka jest czekolada mleczna – nie trzeba być smakoszem, żeby docenić jej smak i zawsze, nawet jeden mały kawałek tabliczki sprawia mi niesamowitą przyjemność. Dodatkowo – jest ona dostępna w wielu sklepach, i jako że jest najpopularniejsza – występuje z wieloma różnymi ciekawymi dodatkami. Ostatnio bardzo zasmakowały mi tabliczki czekolady mlecznej o smaku jogurtowym – i to nie koniec, bo w sklepach można znaleźć wiele różnych czekolad mlecznych z wyższej półki o abstrakcyjnych smakach i dodatkach. Ostatnio widziałem nawet czekoladę z dodatkiem… pieprzu.

A czy jest ona zdrowa?

Nie oszukujmy się – mało kto je czekoladę dla względów zdrowotnych, dlatego takie pytanie powinno zostać odsunięte na sam koniec. Jeżeli jednak Was już to ciekawi – to tak, w małych ilościach dostarcza naszemu organizmowi wartościowe składniki. Jednak jak sami wiecie, jak to w przypadku wysokokalorycznych smakołyków bywa – gdy zjemy jej za dużo będziemy cierpieć na boleści brzucha. Dlatego najlepiej jest jeść takiej czekolady mało, i delektować się każdym kęsem.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.