Czekoladowy Świat

Wartości czekolady gorzkiej

Maj 11th, 2017

Czekolada istnieje jak i jest uwielbiana przez wiele lat przez wszystkich ludzi. Jej początki sięgają Kolumba a nawet Majów którzy jako pierwsi używali jej w postaci pitnej. Z biegiem czasów gdy przywieziono nasiona kakaowca do Europy. Zaczęto traktować owe napoje jako napój królów lub bogów. Dlaczego tak było oraz dlaczego była tyle warta?

Wartości czekolady gorzkiej

W dawnych latach znano głównie podstawową wersje kakao czyli na gorzko. Można by to do porównać do naszej aktualnej czekolady gorzej która ma najwięcej miazgi kakaowej. Sama w sobie czekolada jak i dawniej napój dawał wiele plusów naszemu organizmowi. Jeśli piliśmy lub jemy ową gorzką wersje to ona pomagałą nam w myśleniu w sposób pobudzający. Dokładnie ona działa na zasadzie kawy, podbudza nas tak że jesteśmy wstanie realnie myśleć a nie myśleć o niebieskich migdałach.

Po za możliwością pobudzania naszego organizmu, wpływa na nas dość pozytywnie pod względem dodania energii. Dlaczego tak się dzieje? Gorzka czekolada jako jedyna ze wszystkich ma najwięcej składników odżywczych które powodują wzmocnienie naszego organizmu pod względem dostarczenia energii.

Wartości czekolady gorzkiej

Warto wspomnieć że owa wyżej wymieniona czekolada posiada zdolności lecznicze. Dokładnie potrafi zapobiec miażdżycy gdyż ziarna z których przygotowuje się czekolada posiadają składnik zapobiegają cholesterolowi. Ale to jeszcze nic, dodatkowo może wzmocnić naszą największą pompę w ciele. Zarówno jak wcześniej ziarna działały na nasz organizm jakoś to w tym przypadku też ponieważ zmniejszają ciśnienie krwi.

Dodatkowo jeśli mamy kaszel to warto zjeść kilka kawałków ponieważ tak potrafią zadziałać na nasz organizm jak w poprzednich przypadkach tylko że kaszel jest łagodzony.

Podsumowując, warto jeść gorzką czekoladę pomimo tego że nie jest słodka i ci nie smakuje. Jest to jedna z lepszych czekolad która potrafi pozytywnie wpływać na nasz organizm od strefy medycznej jak i psychicznej. Jak wiadomo, gdy zjemy coś słodkiego to do naszego umysłu dochodzą bodźce pozytywne które powodują uśmiech na naszej twarzy.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.